Кој беше Дон Гато, верен миленик на Ауронплеј

Дон Гато, милениче во Ауронплеј

Да изгубите милениче, кога сте со него неколку дена, недели, месеци или години, е тажна ситуација што ги прави сите loversубители на животни да се намалуваат. И во овој случај, кога тие приказни стануваат вирусни, уште повеќе. Ауронплеј на 26 април 2021 година објави дека неговиот верен миленик Дон Гато починал од болест.

„Јас сум уништен и истовремено полн со бес и гнев“, беа зборовите што јутуберот ги објави на Твитер за смртта на неговиот мачки. Но, кој беше Дон Гато? Како беше соживотот помеѓу Ауронплеј и неговата мачка? 'Llе ти кажеме тогаш.

Кој беше Дон Гато

Кој беше Дон Гато

Дон Гато беше црна мачка со зелени очи. Тој имаше 8 години и беше маскота на Ауронплеј. Заедно со Рома, уште едно негово домашно милениче, тие повремено глумеа во неговите видео-стриминг, или им се спротивставуваа, или дури го натераа и јутуберот да учествува.

Така, следбениците се запознаа како живее оваа мачка со јутјуберот и како двајцата се забавуваа во нивниот дом во Андора.

Дон Гато влезе во нејзиниот живот во ноември 2013 година. Неговата прва фотографија, на Инстаграм, беше објавена на 7 декември 2013 година, додека тој сè уште беше мало момче. Всушност, камерите и тој отсекогаш биле тесно поврзани. И, тоа е што тој сподели со него и видео за презентација во кое ги запозна своите следбеници со своето ново милениче, мало маче кое скоро му се вклопуваше на дланката на раката, црно, разиграно, но многу трпеливо, како што го имаше во рацете.

Дали некогаш сте го прашале Ауронплеј што би направил ако Дон Гато избега и тој одговори: Да се ​​надеваме дека никогаш нема да се случи. Но, ако се случи ова, ќе паднам во депресија. Cryе плачев како 3 месеци. Не знам како можеш толку многу да сакаш животно.

Покрај тоа, тој исто така мораше да се соочи со уште едно тешко прашање: Што би се случило ако умре Дон Гато? «Дента кога умира мојата мачка, умирам и јас. Само оние од нас кои имаат миленичиња ја знаат болката што може да ја предизвика смртта на домашно милениче.

Како мина животот на миленичето на Ауронплеј

Дон Гато беше еден од најдобрите „пријатели“ на Ауроплај. Всушност, многумина сметаат дека Тоа го смени животот на јутуберот и мачката беше starвезда во многу од неговите видеа. Всушност, на Јутјуб можеме да најдеме неколку видеа во кои Ауронплеј играше со него или Авантурите на Дон Гато, видео во кое неспорен протагонист беше тој.

Livedивееше покрај него, заедно со Рома, уште едно од домашните миленици што го има јутуберот и отсекогаш бил добро згрижен, како добар thatубител на животни. Може да кажете дека многу го сакаше и дека секогаш беше покрај него, особено кога му требаше.

Се разбира, според зборовите на самиот Ауронплеј, мачката научила да „помине од него“ и да го игнорира, но веќе знаеме дека во мачките, тие кажуваат многу повеќе од зборови и на видеата може да се види како е способна да комуницира преку нив.

Ден на ден на Дон Гато Тој сакаше да се сонча, дремнува и не сакаше да излегува надвор. И покрај тоа што има многу играчки, гребење, итн. нормалното е дека тој секогаш беше во близина на Ауронплеј, или до него или над него, знак на наклонетост што ја имаше.

Постојат многу смешни моменти помеѓу Дон Гато и Ауронплеј. Тој отсекогаш бил дел од видеата, дури и без да сака, бидејќи можеше да влезе во нив дури и без да биде поканет, но ги маѓепсува следбениците, кои дојдоа да го видат како друг протагонист и го прашаа кога не го видоа.

За жал, и покрај фактот дека Дон Гато не беше „многу стара“ мачка, бидејќи имаше само 8 години, болест предизвикала тој да биде примен во ветеринарна болница во Андора и, конечно, не можеше да ја надмине гравитационата слика.

Го испраќаме целото наше охрабрување до Ауронплеј во вакво тешко и тажно време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.